Móra Ferenc Emlékház - Kiskunfélegyháza

Móra Ferenc szülőháza, Kiskunfélegyháza, Móra Ferenc Emlékház

Móra Ferenc Emlékház elérhetősége:

Kiskunfélegyháza, Móra Ferenc u. 19.Útvonal »
+36-76 ... Mutat

Móra Ferenc Emlékház bemutatása

Ebben az apró, alföldi nádtetős kis házban született Móra Ferenc, 1879. július 19.-én a család nyolcadik gyermekeként. Úgy emlegette ő maga is, hogy szomorú vigasztalóként érkezett a Móra-családba, hiszen a szülők még az előző Ferikét gyászolták, ezért is kaphatta ő a Ferenc nevet. A szülőházat 1972-ben adták át ünnepélyes keretek között, az író halálának 38. évfordulóján, február 8-án. Az ünnepségen jelen volt az író egyetlen gyermeke is, Vészits Endréné Móra Panka.

A szülőházban bemutatott kiállítás végigvezet Móra Ferenc életén, kiemelve a város és az író igen szoros kapcsolatát, valamint látható szabad kéményes konyha főzőeszközökkel és szűcsműhely szerszámokkal. Az emlékházban tárlatvezetés mellett igény szerint múzeumpedagógiai és kézműves foglakozások is kérhetők.

Nyiltvatartás infó

Az információk tájékoztató jellegűek, melyek folyamatosan változhatnak. Kérjük vegye figyelembe a Forrás*-nál megjelölt infomációkat és ha szükséges, tájékozódjon a szolgáltatás fent feltüntetett weboldalán.
Nyitvatartási időben történő bejelentkezéssel látogatható!
Kedd – Péntek: 09:00-16:00
Szombat: 09:00-17:00
Hétfő és vasárnap: Zárva
További 7 látnivaló a(z) Móra Ferenc Emlékház közelében és Kiskunfélegyháza településen, illetve a környéken »