Félegyházi Termál Parkfürdő - Kiskunfélegyháza

Félegyházi Termál Parkfürdő, Kiskunfélegyháza

Félegyházi Termál Parkfürdő, Kiskunfélegyháza (2.fotó)

Félegyházi Termál Parkfürdő, Kiskunfélegyháza (3.fotó)

Félegyházi Termál Parkfürdő elérhetősége:

Kiskunfélegyháza, Blaha Lujza tér 1.Útvonal »
(+36 7 ... Mutat

Félegyházi Termál Parkfürdő bemutatása

Egész évben kellemes kikapcsolódást nyújt a város strandja, melyet 1960-ban építettek az itt feltörő 47 °C fokos hőforrásra. A mintegy 25 ezer négyzetméter területen elhelyezkedő családias fürdő zöld környezetben, négy kültéri, és három beltéri medencével, szaunával és gőzfürdővel várja a pihenni, kikapcsolódni vágyó látogatókat. Az 1560 méter mélyről feltörő alkáli-hidrogénkarbonátos termálvíz a környéken egyedülálló gyógyhatással rendelkezik. Jelentős metakovasav tartalmának köszönhetően a mozgásszervi panaszokkal, gerincbántalmakkal, reumás megbetegedésekkel küzdő vendégek számára nyújt felfrissülést. A Kneipp medence váltott hőmérsékletű vizében járva a kövek a kellemes masszírozás mellett a véráramlást is fokozzák.

A fürdő a vízi kikapcsolódás színes skáláját kínálja a vendégek számára, a gyógymedencétől a pancsolón és csúszdán át a többpályás uszodáig mindenki megtalálja a megfelelő kikapcsolódást. A belső térben egész évben finn szauna és gőzfürdő üzemel, amely mellett a felfrissülést egy 12 °C fokos hideg vizes bemerülő nyújtja. A sportolni vágyók az úszómedencéket, lengőtekét, a szabadtéri tenisz-, strandröplabda- és strandfoci pályákat is igénybe vehetik, míg a gyermekek részére a játszótér és a hűvösben berendezett gyereksziget kínál játékos szórakozást. A fürdőben babaúszás és éjszakai fürdőzés is igénybe vehető.

Nyiltvatartás infó

hétfő - péntek: 06:00 - 20:00
szombat 9.00 - 23.30
vasárnap: 09:00 - 20:00
2023.01.01 - 2023.05.31. a létesítmény nyitva tartása szünetel.
További 7 látnivaló a(z) Félegyházi Termál Parkfürdő közelében és Kiskunfélegyháza településen, illetve a környéken »

Forrás: A fenti információk a(z) Félegyházi Termál Parkfürdő kapcsolattartója által rögzített információ, utoljára frissítve: 2023.12.18 , kornyeke.hu által ellenőrizve: 2023.12.19