Róna Kincse Gyógyfürdő - Kiskunfélegyháza

Róna Kincse Gyógyfürdő, Kiskunfélegyháza

Róna Kincse Gyógyfürdő elérhetősége:

Kiskunfélegyháza, Fadrusz János utca 4.Útvonal »
+36-76 ... Mutat

Róna Kincse Gyógyfürdő bemutatása

A Kiskunfélegyházi Kórház rehabilitációs épülettömbjében kapott helyet az intézmény ékköveként számon tartott, terápiás részrészlegeket összefogó gyógyfürdő. Nevét az 1961-ben fúrt, 2500 m talpmélységű kútból feltörő és 2004-ben gyógyászatilag elismert, Róna Kincse elnevezésű gyógyvízről kapta. A hidrogén-karbonátos, magas metakovasav tartalmú víz 51 fokosan érkezik a kútból, mely 36-38 fokos hőmérsékletre hűtve kerül a medencékbe. A gyógyvíz mozgásszervi megbetegedésekre, kifejezetten degeneratív, kopásos gerincproblémák gyógyítására nyújt alternatívát.

A Gyógyfürdő konzervatív terápiás ellátásai között a hidro- és balneoterápiás fürdőgyógyászati kezelések mellett a gyógymasszázs, az elektroterápia és a gyógytorna egyaránt megtalálható. A gyógyfürdőben dolgozó szakképzett gyógytornászok, fizioterápiás asszisztensek és gyógymasszőrök gondoskodnak arról, hogy a fürdőbe orvosi beutalóval érkező gyógyulni vágyó betegek megfelelő ellátásban részesüljenek. De a gyógyfürdőt látogathatják betegségmegelőző, vagy akár rekreációs célú fürdőzök is orvosi beutaló nélkül, helyben vásárolható jegy- és bérletrendszer alapján.

További 7 látnivaló a(z) Róna Kincse Gyógyfürdő közelében és Kiskunfélegyháza településen, illetve a környéken »

Forrás: A fenti információk a(z) Róna Kincse Gyógyfürdő alábbi weboldláról kerültek kivonatolásra, melynek legutolsó frissítési ideje: 2023.09.21, https://www.kmk.hu/kiskunfelegyhaza/rona-kincse-gyogyfurdo
Szerzői jogok »